kwi 1, 2024

0

In memoriam…..

Agnieszka Krzemińska, była……. To jeszcze dosyć świeże, takie jeszcze trudne do uzmysłowienia, że Jej już z nami nie ma. Osoba, którą znał lub o której słyszał prawdopodobnie każdy, mający kontakt z medycyną chińską. Od Jej wykładów się zaczynało. To Ona ..

lut 29, 2024

0

Przeziębienie a może atak zimnego wiatru….

Sezon infekcyjny prawie za nami, w kalendarzu chińskim już wiosna, chociaż tak naprawdę nie widzę tego w gabinecie. Cały czas pacjenci zgłaszają dolegliwości związane z infekcjami górnych dróg oddechowych (katar, uczucie zimna, przewiania, problemy z zatokami), nieleczone lub niedostatecznie leczone ..

sty 6, 2024

0

Ach, te ziółka….

Piękne te ,,ziółka”…. Dlaczego w cudzysłowie? Chcąc podkreślić ich pozorną łagodność. Jaką znowu łagodność zapytacie. No cóż… Na pytanie ,, Co państwo pijecie, co stosujecie na daną dolegliwość?” często dostaję odpowiedzieć: ,,Ja tylko ziółka”. No właśnie. Zawsze mnie to zadziwia. ..

wrz 29, 2018

0

Sezon grypowy uważam za otwarty

Nic dodać, nic ująć, niestety. Sezon jesienno-zimowych infekcji zainicjowałam z całą rodziną. Ale jak to? Przecież ja wiem, co powinnam robić, czego unikać, jak postępować. Przecież wszyscy mogą chorować, ale nie ja…Ja wiem, ja doradzam innym. I cóż z tego, ..

mar 13, 2018

0

Wiosna, wiosna, ach to Ty……

Wiosna, wiosna, wiosna , ach to TY……. Ilekroć słyszę słowa tej piosenki , czuję, że coś się we mnie porusza, czuję  przypływ energii,  entuzjazm, widzę siebie na trawie, na leżaku, wystawiającą twarz do słońca. Wdycham powietrze niosące zapowiedz ciepłych dni,  ..